Wycena działki Warszawa

Wycena działki Warszawa

W czym pomoże Ci rzeczoznawca majątkowy?

Najprostsza odpowiedź na pytanie, czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy brzmi: wyceną nieruchomości. Jednak sprawa nie jest taka prosta, ponieważ wiele zależy od celu przeprowadzania wyceny, a przede wszystkim rodzaju. Warto zaznaczyć, że oprócz wspomnianej wyżej wyceny rzeczoznawca majątkowy określa wartość maszyn i urządzeń trwale związanych z nieruchomością, sporządza ekspertyzy i opracowania w zakresie rynku nieruchomości. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z tym ważnym i prestiżowym zawodem.

Jakie rodzaje wartości określa rzeczoznawca majątkowy i jakie nieruchomości podlegają wycenie?

Praca rzeczoznawcy majątkowego kojarzy się powszechnie przede wszystkim z wyceną wartości budynków, mieszkań i lokali użytkowych Rzeczoznawca majątkowy określa wartość rynkową, odtworzeniową, a także inne rodzaje wartości.  Przedmiotem wyceny mogą być nieruchomości gruntowe zabudowane oraz niezabudowane, budynkowe, lokalowe i prawa z nimi związane, w tym prawo własności, prawo użytkowania wieczystego, użytkowanie, służebność, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, zastaw, hipoteka. wycena działki warszawa

1
W jakich sytuacjach pomagają rzeczoznawcy majątkowi? 

Do rzeczoznawcy majątkowego klienci zgłaszają się w rozmaitych sprawach, np. gdy są zainteresowani kupnem lub sprzedażą danej nieruchomości i chcą poznać jej wartość rynkową, podobnie w przypadku otrzymania nieruchomości w spadku lub w darowiźnie. Określenia wartości rynkowej  nieruchomości dokonuję się również m.in.  dla potrzeb podatkowych, zabezpieczenia wierzytelności, oddania w trwały zarząd,  amortyzacji środków trwałych, określenia wartości służebności, do ustalenia ceny wywoławczej sprzedaży w trybie przetargu czy wynagrodzenia za bezumowne korzystanie. To oczywiście tylko wybrane, najpopularniejsze przykłady. wycena działki warszawa

Dodatkowo wyceny przygotowywane przez rzeczoznawców majątkowych są częścią postępowań podatkowych i sądowych. Podobnie jest w branży ubezpieczeniowej, gdzie przygotowywane przez rzeczoznawców ekspertyzy stanowią podstawę do określenia wysokości ubezpieczenia lub odszkodowania.

rzeczoznawca-majatkowy-warszawa
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.